Facebook Pixel
Wiedza
VIDEO CONTENT MARKETING
27.08.2020
Bartek Wokan
Dlaczego lubimy ruchome obrazki? Jest pewna znana legenda z samych początków istnienia x muzy. Kiedy w paryskim kinie rozpoczęła się projekcja pierwszego filmu braci lumiere pt. Wjazd pociągu na stację w la ciotat, widzowie siedzący w pierwszych rzędach uciekli w popłochu z sali kinowej w obawie, że lokomotywa w nich uderzy. Dzisiaj nikt nie ma już podobnych obaw, ale siła oddziaływania materiałów filmowych wciąż jest ogromna. Nic zatem dziwnego, ze chętnie korzystają z nich specjaliści od marketingu, a klienci żywo i aktywnie na nie reagują.
01
ZNACZENIE VIDEO CONTENT MARKETINGU

Gdybym naprawdę skutecznie chciał opowiedzieć o tym dlaczego materiały video są tak doskonałym narzędziem marketingu to... nie powinienem pisać artykułu, ale sięgnąć po kamerę. Wszak 80% użytkowników woli oglądać video [1], niż czytać artykuły i posty na blogu. Dlaczego? Przede wszystkim jest to forma, której odbiór nie wymaga dużego wysiłku. Ale to nie jedyny powód. Drugi znajdziemy we właściwościach naszego układu nerwowego.

Otóż kora wzrokowa w mózgu zaprogramowana jest na wykrywanie ruchu. To jedna z podstawowych umiejętności zwierząt, niezwykle ważna dla możliwości przeżycia. To, co się rusza może zagrażać albo być potencjalnym pokarmem. W każdym razie - warto to obserwować. Nie chcę sugerować, że uwielbienie dla ruchomych obrazków jest rodzajem atawizmu, ale na pewno bardzo nas kusi i interesuje. A przy okazji jest doskonałym narzędziem reklamowym.

Aż 83% marketingowców jest zadowolonych z ROI wideo w mediach społecznościowych, a 81% firm, które skorzystało z tego sposobu promocji swoich produktów i usług, znalazło nowego klienta.
02
JEDNOZNACZNE DANE

Content video to obecnie najskuteczniejszy nośnik reklamowy w obszarze social media. Wystarczy spojrzeć na badania dotyczące dwóch najpopularniejszych platform do udostępniania filmów. Az 87% marketingowców planuje w 2020 używać YouTube do rozpowszechniania reklamowych materiałów video. Na drugim miejscu jest Facebook - 84% specjalistów deklaruje korzystanie z niego w 2020 roku [2]. Podobnych dowodów na skuteczność video znajdziemy w badaniach dużo więcej! Takie materiały są udostępniane 1200% [3] razy częściej niż linki i tekst. Aż 83% marketingowców jest zadowolonych z ROI wideo w mediach społecznościowych, a 81% firm, które skorzystało z tego sposobu promocji swoich produktów i usług, znalazło nowego klienta [4]. Według badania Jamesa McQuiveya, How Video Will Take Over The World"1 minuta filmu ma wartość 1,8 miliona słów. Dlatego stworzenie przemyślanego video to szansa na dotarcie do ogromnej liczby nowych klientów.

 

1. kompletna prognoza Cisco Visual Networking Index (VNI)

2. wyzowl – The State of Video Marketing 2019

3. SimplyMeasured.com

4. wyzowl – The State of Video Marketing 2019

03
Warto sprawdzić